Spokój pośród łez – propozycja rozważania

 

  1. Znajdź w Piśmie Świętym fragment Ewangelii wg św. Łukasza Łk 13, 31-35. Jeśli nie masz Biblii, możesz skorzystać z aplikacji ‘Pismo Święte’ na smartfony lub wejść na stronę biblia.deon.pl
  2. Własnymi słowami poproś Jezusa żeby w czasie tej modlitwy dzielił się z Tobą swoją ufnością wobec Boga-Ojca.
  3. Kilka razy przeczytaj spokojnie i powoli Łk 13, 31-35.
  4. Poświęć ok. 15 minut na rozważanie.

Jezus z każdą chwilą zbliża się do czasu i do miejsca wypełnienia misji Swego życia. Jest coraz bardziej świadomy tego, co Go czeka. Ziarno, zanim przyniesie plon, musi wpierw upaść głęboko i obumrzeć. W okolicznościach – według ludzkiej miary – przerażających. Jezus zapowiadał już to swoim uczniom. Św. Piotr próbował Go namówić do zawrócenia z tej Drogi. Teraz faryzeusze – dotychczas wystawiający Go nieraz na próbę – w roli „życzliwych” również kuszą go ucieczką. Odpowiedź Jezusa jest wyznaniem wiary. Jest podzieleniem się największym spokojem i ufnością, że tylko Bóg jest Panem historii. Także każdego z nas.

A płacz nad ukochanym miastem, a dokładnie: nad ukochanymi dziećmi, nie jest wyrazem rozpaczy ani odrzucenia. Po surowych „Oto dom wasz tylko dla was pozostanie” i „nie ujrzycie Mnie” jest OD RAZU wskazanie drogi powrotu: „aż nadejdzie czas, gdy powiecie: <Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie>”. W świetle tych słów odnajdź się pośród twoich własnych niepewności.

  1. Pobądź z Jezusem. Połóż głowę na Jego kolanach. Posłuchaj. Powiedz coś, co naprawdę chcesz Mu powiedzieć… i zakończ trzykrotnym wyznaniem „Jezu, ufam TOBIE”…

FOCUS:

Bóg czuwa nad Tobą i przejmuje się twoim losem dokładnie tak samo jak losem Swego Syna. Spróbuj znaleźć dziś parę chwil dla siebie samego, aby w spokoju i bez pośpiechu np. poczytać ulubioną książkę z dzieciństwa, napić się kawy. Podziel się swoim spokojem chociaż z jedną osobą, którą spotkasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *